Dujszebajew zabrał głos po pożegnaniu z Industrią Kielce. "Jestem wdzięczny"
W piątkowy wieczór, po półfinałowym spotkaniu ORLEN Superligi pomiędzy Industrią Kielce a Rebud KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski, kielecka publiczność oficjalnie pożegnała Tałanta Dujszebajewa. Utytułowany szkoleniowiec, który opuścił klub po ponad dziesięciu latach pracy, opowiedział w rozmowie z Polsatem Sport, jak czuje się po zakończeniu jednego z najważniejszych etapów w swoim życiu.


Tałant Dujszebajew: To był dla mnie wspaniały czas

Pożegnanie Tałanta Dujszebajewa z Industrią Kielce
Oficjalne pożegnanie miało miejsce w Hali Legionów po zakończeniu meczu półfinałowego ORLEN Superligi, wygranego przez Kielczan. Przedstawiciele Industrii podziękowali Dujszebajewowi za jego wieloletni wkład w sukcesy klubu i wręczyli mu okolicznościowe upominki. Wyjątkowym momentem uroczystości było również symboliczne zawieszenie pod sufitem hali pamiątkowej koszulki z numerem 12 i nazwiskiem trenera.
ZOBACZ TAKŻE: Bez niespodzianek w Orlen Superlidze. Industria Kielce w finale!
- Jestem wdzięczny klubowi i kibicom. To były dla mnie niesamowite chwile, by przeżyć taki moment. Wiem, że kibice byli i zawsze są z nami. Mam tu tyle przyjaciół w Kielcach i ludzi, z którymi mam dobre relacje. To bardzo miłe, gdy idziesz po mieście i ludzie cię witają, życzą wszystkiego najlepszego. Jestem bardzo, bardzo wdzięczny - powiedział wzruszony Dujszebajew w rozmowie z Mateuszem Stefanikiem z Polsatu Sport.
Szkoleniowiec objął stery w zespole na początku 2014 roku, po tym jak zastąpił na tym stanowisku Bogdana Wentę. Od tamtej pory zdobył dziesięć tytułów mistrza kraju oraz siedem Pucharów Polski. Jego największym osiągnięciem z klubem z Kielc było jednak zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 2016 roku. Łącznie pod jego kierownictwem Industria pięciokrotnie awansowała do turniejów finałowych LM.
- Jak to się mówi: jedne drzwi się zamykają, drugie otwierają. Mam nadzieję, że trochę odpocznę i będę dalej pracował i będę szczęśliwy w świecie piłki ręcznej. Na razie wszystko muszę uspokoić głowę. Od poniedziałku mam zgrupowanie z reprezentacją Francji, ale jestem na 99% pewny, że, gdy będzie możliwość, będę chciał pracować w klubie - dodał Kirgiz.

Decyzję o zakończeniu współpracy pomiędzy władzami klubu a szkoleniowcem podjęto w kwietniu. Dujszebajew od lutego bieżącego roku pełni funkcję selekcjonera francuskiej kadry narodowej.
Przejdź na Polsatsport.pl
