Fatalny wypadek podczas meczu polskiej ligi. 18-latek walczy o życie

Żużel

Podczas meczu Krajowej Ligi Żużlowej w Gnieźnie pomiędzy Ultrapur Omega a Śląskiem Świętochłowice doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem juniora gospodarzy Patryka Budniaka, który wyleciał poza bandę. Zawodnika przetransportowano do szpitala.

Młody żużlowiec siedzi na motocyklu, ubrany w kombinezon.
fot. Cyfrasport
Patryk Budniak

Do feralnego zdarzenia doszło w trakcie 12. biegu niedzielnego meczu. Na drugim wirażu pierwszego okrążenia żużlowiec gości Leon Szlegiel oraz Budniak szczepili się motocyklami. 18-letni zawodnik gnieźnieńskiego zespołu przeleciał przez bandę, uderzył w siatkę okalającą sektor kibiców gości i spadł na teren dawnego parkingu uderzając jeszcze w klubowy bus. Motor poleciał jeszcze kilkanaście metrów dalej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Horner wreszcie przerwał milczenie. Naprawdę powiedział to o Verstappenie!

 

Szlegiel miał nieco więcej szczęścia, bowiem upadł na tor, ale do parku maszyn wrócił w karetce.

 

Na stadion wezwano śmigłowiec LPR, który przetransportował Budniaka do szpitala.

 

Po tym wypadku sędzia zakończył zawody, które wygrał zespół Ultrapur Omega 43:23.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie