PlusLiga 2026: Końcowa klasyfikacja
Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie pokonali w finale PlusLigi broniącą tytułu ekipę Bogdanki LUK Lublin i wywalczyli mistrzostwo Polski. Brązowy medal zdobył PGE Projekt Warszawa. Końcowa klasyfikacja PlusLigi w galerii zdjęć.
W obecnym sezonie PlusLigi rywalizowało czternaście klubów. Osiem najlepszych drużyn w tabeli fazy zasadniczej wywalczyło awans do play-off, który rozpoczął się od ćwierćfinałów.
Zobacz także: Drużyny, które zagrają w PlusLidze w sezonie 2026/2027. Wszystko jasne!
W wielkim finale rywalizowały Aluron CMC Warta Zawiercie i Bogdanka LUK Lublin. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było pięć meczów. Drużyna z Zawiercia wygrała 3–2 (3:0, 1:3, 0:3, 3:1, 3:1) i po raz pierwszy sięgnęła po złoto mistrzostw Polski.
O brązowy medal zagrały PGE Projekt Warszawa i Asseco Resovia Rzeszów. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny ze stolicy 3-1 (3:2, 3:1, 2:3, 3:0). Siatkarze Projektu po raz trzeci z rzędu zakończyli sezon na trzeciej pozycji.
Które miejsca zajęły poszczególne drużyny? PlusLiga 2026 - końcowa klasyfikacja w galerii zdjęć:


