Najlepiej zagrywający siatkarze PlusLigi. Kto posłał najwięcej asów? Ranking

Siatkówka

Mistrzostwo Polski dla Aluron CMC Warty Zawiercie, srebro wywalczyła Bogdanka LUK Lublin, a brąz - PGE Projekt Warszawa. Sezon PlusLigi za nami, nadszedł czas podsumowań. Którzy siatkarze wyróżnili się w minionych rozgrywkach? Sprawdź ranking najlepiej zagrywających w sezonie 2025/2026. Kto zaserwował najwięcej asów? Zobacz w galerii zdjęć.

Zagrywka to bardzo ważny elementem gry w siatkówkę. Rozpoczyna każdą akcję i może od razu przynieść drużynie punkt. Dobrze wykonany serwis utrudnia przeciwnikom przyjęcie piłki oraz przygotowanie skutecznego ataku. Dzięki odpowiedniej sile i precyzji zawodnik może wywrzeć presję na rywalach, odrzucić ich od siatki i zmusić do popełnienia błędu. Zagrywka pełni też ważną rolę taktyczną, ponieważ można ją kierować w wybrane miejsce boiska lub do wybranego zawodnika drużyny przeciwnej.

 

Zobacz także: Najlepsi broniący PlusLigi. Ranking

 

W PlusLidze nie brakuje specjalistów światowej klasy w tym elemencie. Wystarczy spojrzeć na czołową dziesiątkę rankingu serwujących i znajdziemy tam fachowców, którzy potrafią zdobywać punkty bezpośrednio z pola serwisowego.

 

O tym, jak istotny wpływ może mieć zagrywka na losy rywalizacji może świadczyć jedna ze statystyk. W czołowej dziesiątce najlepiej serwujących jest aż trzech siatkarzy z ekipy mistrza Polski - Aluron CMC Warty Zawiercie, a dwóch z wicemistrza - Bogdanki LUK Lublin. By walczyć o medale, trzeba mieć więc w drużynie specjalistów, którzy potrafią zaskoczyć rywali zza linii dziewiątego metra.

 

Kto zaserwował najwięcej asów w PlusLidze w sezonie 2025/2026? Ranking najlepiej zagrywających w galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ WIĘCEJ
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Turcja - Belgia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie