Medalistka olimpijska zakończyła karierę. Skupi się na pielęgniarstwie

Inne

Trzykrotna medalistka olimpijska w kolarstwie torowym Katie Archibald ogłosiła zakończenie kariery w wieku 32 lat - poinformowała we wtorek brytyjska drużyna narodowa.

Uśmiechnięta kolarka w stroju reprezentacji Wielkiej Brytanii zdejmuje kask.
fot. PAP
Katie Archibald

Archibald, jedna z najbardziej utytułowanych brytyjskich kolarek torowych, kończy 13-letnią karierę, by skupić się na szkoleniu pielęgniarskim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczna śmierć kolarza. Zmarł wskutek powikłań po urazie kolana. Jeździł wśród gwiazd

 

- Uwielbiam ścigać się na rowerze. Po 13 latach rywalizacji na arenie międzynarodowej i całym życiu rywalizacji z moim starszym bratem, postanowiłam zakończyć karierę. Jestem wdzięczna, że nauczyłam się tak wiele, zobaczyłam tak wiele i poznałam tak wielu niesamowitych ludzi. Ale jestem też pewna, że będę się dalej uczyć, będę dalej zwiedzać świat, będę dalej spotykać niesamowitych ludzi. Nie liczę na wielkie dziedzictwo, ale mam nadzieję, że wywarłam wpływ na osoby, z którymi pracowałam - powiedziała Brytyjka, cytowana w oświadczeniu.

 

32-letnia kolarka, aktualna mistrzyni świata i Europy, dołączyła do brytyjskiej kadry w wieku 19 lat. Ma na koncie 51 medali najważniejszych imprez międzynarodowych, w tym dwa złote i jeden srebrny z igrzysk olimpijskich, siedem złotych mistrzostw świata i rekordowe 21 złotych mistrzostw Europy.

 

W 2024 roku musiała opuścić igrzyska olimpijskie w Paryżu z powodu kontuzji kostki.

jc, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie