Piękny gest. Powstanie pomnik Diogo Joty

Piłka nożna

Na stadionie Anfield powstanie pomnik piłkarza Liverpoolu Diogo Joty i jego brata Andre Silvy, którzy 3 lipca 2025 roku zginęli w wypadku samochodowym w Hiszpanii. Rzeźba w kształcie serca zatytułowana "Forever 20" nawiązuje do numeru koszulki, w której występował Portugalczyk.

Portret mężczyzny w stroju sportowym, patrzącego w dół.
fot. PAP
Na Anfield stanie pomnik Diogo Joty

Numer 20 został zastrzeżony we wszystkich drużynach Liverpoolu, również w kobiecych i juniorskich. Na pomniku znajdzie się także numer 30, z którym Silva grał dla Penafiel w drugiej lidze portugalskiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarski mistrz świata ukarany! Setki tysięcy euro kary

 

"Pomnik będzie stał na kamiennym cokole w stylu Granby Rock, z wygrawerowaną laserowo dedykacją dla obu braci" – poinformował Liverpool w oświadczeniu.

 

Rzeźba ma zawierać również tekst piosenki dedykowanej Diogo Jocie, którą kibice śpiewają w 20. minucie każdego meczu rozgrywanego na Anfield.

 

Jota pomógł Liverpoolowi zdobyć mistrzostwo Premier League w zeszłym sezonie. Z klubem z Merseyside zdobył także Puchar Anglii (2022) oraz dwa Puchary Ligi (2022, 2024). Portugalczyk w latach 2020-2025 strzelił 65 goli w 182 meczach dla "The Reds".

 

15 sierpnia 2025 roku Liverpool uczcił pamięć Joty minutą ciszy przed meczem z Bournemouth, inaugurującym obecny sezon Premier League.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie