Manchester City z Pucharem Anglii! Wystarczyła jedna bramka

Piłka nożna

Piłkarze Manchesteru City po raz ósmy w historii zdobyli Puchar Anglii. W finale na Wembley w Londynie pokonali Chelsea 1:0. Bramkę w 72. minucie zdobył Antoine Semenyo.

Piłkarz Manchesteru City świętujący zwycięstwo z podniesioną ręką.
fot. PAP/EPA
Rodri

"The Citizens" po raz 15. dotarli do finału FA Cup, w tym czwarty z rzędu. Poprzednio cieszyli się z jego zdobycia w 2023 roku, a dwa kolejne finały przegrali - z Manchesterem United 1:2 i Crystal Palace 0:1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grabara górą w "bratobójczym" meczu Polaków w Bundeslidze. Spadek przesądzony

 

W tym sezonie Manchester City zdobył również Puchar Ligi. Wciąż liczy się też w walce o mistrzostwo. Na dwie kolejki przed końcem traci dwa punkty do prowadzącego Arsenalu.

 

Puchar Anglii to najstarsze klubowe rozgrywki piłkarskie na świecie. Są organizowane od sezonu 1871/72. Najczęściej triumfował w nich Arsenal - 14 razy.

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie