Wybrano drużynę gwiazd Tauron Ligi! Zobacz, kto w niej jest (ZDJĘCIA)

Tauron Liga w sezonie 2025/2026 przeszła już do historii i zakończyła się wygraniem złotego medalu przez PGE Budowlanych Łódź. Srebrny medal zdobyły siatkarki DevelopResu Rzeszów, natomiast brązowy krążek przypadł UNI Opole. A kto znalazł się w drużynie gwiazd?

W finale play-off siatkarki Budowlanych stoczyły pasjonujący bój o złoto z Developresem Rzeszów. Dopiero piąty mecz rozstrzygnął losy rywalizacji. Ostatecznie historyczny, bo pierwszy tytuł zdobył zespół z Łodzi. Tuż za tą dwójką uplasowało się UNI Opole, które z kolei sięgnęło po pierwszy medal mistrzostw Polski. Kilka tygodni później postanowiono stworzyć drużynę sezonu.

 

Kandydatek do tego prestiżowego wyróżnienia nie brakowało. Oczywiście w pierwszej kolejności zwrócono uwagę na te zawodniczki, które poprowadziły swoje zespoły do medali. W zestawieniu nie brakuje zatem przedstawicielek klubów z Łodzi, Rzeszowa i Opola.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Fornal wrócił do Polski. Padły wymowne słowa

 

Sugerowano się również indywidualnymi statystykami, a jak wiadomo, nie zawsze idą w parze z wynikiem drużyny. Oprócz wyjściowej szóstki z libero, stworzono także listę rezerwowych.

 

O tym, kto trafił do drużyny gwiazd Tauron Ligi w sezonie 2025/2026 możemy przekonać się w załączonej galerii zdjęć.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie