Czas pożegnań w polskim klubie siatkarskim! Odchodzi siedmiu zawodników

Robert MurawskiSiatkówka

Stal Nysa poinformowała o rozstaniu z siedmioma siatkarzami. Z drużyną pożegnali się również asystent trenera i fizjoterapeuta. Siatkarze Stali zajęli piąte miejsce w minionym sezonie pierwszej ligi.

Siatkarz trzymający piłkę do siatkówki.
fot. Cyfrasport
Zmiany w Stali Nysa. Z klubem rozstało się siedmiu siatkarzy.

Kamil Kosiba, Adam Kowalski, Bartłomiej Mordyl, Dimitrios Mouchlias, Wiktor Rajsner, Patryk Szczurek oraz Axel Truhtchev to siatkarze, którzy odchodzą ze Stali Nysa. Z klubem pożegnali się również asystent trenera Tomasz Wasilkowski oraz fizjoterapeuta Daniel Ochrymczuk.

 

Zobacz także: Zmiana w siatkarskiej drużynie z Radomia! Pod taką nazwą zagra w nowym sezonie

 

"Panowie, dziękujemy Wam za wszystko, co wnieśliście do tej drużyny. Życzymy powodzenia na kolejnych etapach - sportowych i nie tylko. Do zobaczenia na siatkarskich parkietach!" – napisała Stal Nysa w mediach społecznościowych.

 

Wcześniej klub przekazał informację, że Robert Prygiel, po pięciu latach pracy w klubie, przestał pełnić funkcję prezesa zarządu. Jego miejsce zajął Arkadiusz Olejniczak.

 

Stal Nysa w 2025 roku niespodziewanie spadła z PlusLigi. W minionym sezonie nyscy siatkarze również sprawili swoim kibicom niemiłą niespodziankę. Mieli walczyć o awans, a tymczasem odpadli już w ćwierćfinale po porażce z BBTS Bielsko-Biała i zostali sklasyfikowani na piątym miejscu.

 

Końcowa klasyfikacja PLS 1. Ligi:

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie