Gigantyczna rewolucja w klubie PlusLigi! Odeszły największe gwiazdy i trener
Cały sztab szkoleniowy i większość siatkarzy, którzy w minionym sezonie grali w występującej w PlusLidze drużyny Norwida Częstochowa, opuszcza klub - poinformowano w środę.

Zespół, który występował w PlusLidze pod nazwą Steam Hemarpol Politechnika Częstochowa, zakończył sezon 2025/26 na ostatnim, 14. miejscu w lidze, a przed spadkiem uchroniło go jedynie wycofanie się z rozgrywek z powodu kłopotów finansowych JSW Jastrzębskiego Węgla.
ZOBACZ TAKŻE: Trener odkrył karty! Siatkarską reprezentację Polski czeka trudna przeprawa
Jak poinformował klub w komunikacie, pod Jasną Górą nie będą dłużej występować: argentyński rozgrywający Luciano De Cecco, irański przyjmujący Milad Ebadipour, czeski atakujący Patrik Indra i jego francuski zmiennik Samuel Jeanlys, a także przyjmujący Bartłomiej Lipiński, środkowi Sebastian Adamczyk i Damian Radziwon oraz libero Bartosz Makoś.
Z Norwida odchodzą także szkoleniowcy - Chorwat Ljubomir Travica, drugi trener Juan Mendez z Argentyny oraz odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne Paweł Gaszyński.
Klub jednocześnie przekazał, że „intensywnie pracuje nad dopięciem składu zespołu oraz sztabu szkoleniowego”, a informacje w tej kwestii mają pojawić się „w najbliższym czasie”.
Przejdź na Polsatsport.pl
