Siatkarska legenda zdecydowała! Tam zagra w kolejnych sezonach
PGE Projekt Warszawa poinformował na swojej oficjalnej stronie, że przedłużył kontrakt z Kevinem Tillie. Francuz w ekipie ze stolicy Polski występuje od 2022 roku, a nowa umowa ma obowiązywać przez kolejne dwa sezony.


Kevin Tillie - najlepsze akcje MVP meczu Asseco Resovia - PGE Projekt Warszawa

Kevin Tillie - najlepsze akcje MVP meczu PGE Projekt Warszawa - Bogdanka LUK Lublin

Kevin Tillie - najlepsze akcje MVP meczu PGE Projekt Warszawa - Asseco Resovia

Kevin Tillie - najlepsze akcje MVP meczu PGE Projekt Warszawa – Steam Hemarpol Politechnika Częstochowa
Tillie trafił do Projektu Warszawa w 2022 roku. Razem ze stołeczną drużyną wywalczył trzy brązowe medale mistrzostw Polski oraz Puchar Challenge. W zakończonym dopiero co sezonie siatkarze ze stolicy dotarli do Final Four Ligi Mistrzów, gdzie przegrali oba spotkania i ostatecznie zajęli czwarte miejsce.
ZOBACZ TAKŻE: Był poranek, a tu klub PlusLigi ogłosił. Co za wieści
Francuski przyjmujący w przeszłości występował m.in. w ekipie ZAKSY, z którą dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, a także krajowy puchar. Grał również we Francji, Turcji, Chinach oraz we Włoszech. Tillie ma na koncie również dwa złota olimpijskie oraz mistrzostwo Europy.
– Kevin stał się nieodłączną częścią naszej drużyny i absolutnym symbolem profesjonalizmu. Gdybym miał wskazać idealnego siatkarza do budowania grupy walczącej o najwyższe cele, to jest nim właśnie Kevin Tillie. Dziś ciężko wyobrazić sobie ten zespół bez niego, to także wspaniały wzór dla naszych młodych zawodników – powiedział cytowany przez stronę Projektu Piotr Gacek, prezes zarządu i dyrektor sportowy klubu.
Nowa umowa Francuza z PGE Projektem Warszawa będzie obowiązywała do końca sezonu 2027/2028.
Przejdź na Polsatsport.pl
