Górnik poznał potencjalnych rywali w Lidze Mistrzów! Jeden to klub Polaka

Piłka nożna

Górnik Zabrze poznał potencjalnych rywali, z którymi zagra w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Piłkarzem jednego z nich jest reprezentant Polski.

Mężczyzna w garniturze na tle niebieskiej ściany z napisami.
fot. PAP
Górnik poznał dwóch potencjalnych rywali w kwalifikacjach Ligi Mistrzów

Chodzi o wicemistrza Turcji Fenerbahce oraz wicemistrza Austrii Sturm Graz - co potwierdził dziennikarz Piotr Klimek. Piłkarzem drugiego klubu jest reprezentant Polski Filip Rózga. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Lechia uderzyła w PZPN! Klub zażądał zwrotu punktów

 

Ostatecznie Górnik pozna rywala w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów podczas losowania, które odbędzie się 17 czerwca. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w dniach 21-22 lipca, natomiast rewanż tydzień później.

 

Piłkarze Michala Gasparika kapitalnie zakończyli w sobotę sezon i rozbili na własnym stadionie Radomiaka Radom aż 6:2. Tym samym po zdobyciu Pucharu Polski sięgnęli po wicemistrzostwo kraju. 

 

Zespół z Zabrza powraca do rozgrywek w Europie po ośmiu latach przerwy. Po raz ostatni wystąpił w kwalifikacjach Ligi Europy w sezonie 2018/19. Boleśnie przegrał wówczas w dwumeczu ze słowackim Trencinem. 

HP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie