Żewłakow odchodzi z Legii! Jest komunikat klubu

Michał Żewłakow odchodzi z funkcji dyrektora sportowego Legii Warszawa - poinformował klub w mediach społecznościowych. Tym samym 50-latek pożegnał się z posadą po nieco ponad roku.

Michał Żewłakow podczas konferencji prasowej.
fot. PAP
Michał Żewłakow odchodzi z Legii

Michał Żewłakow objął funkcję dyrektora sportowego Legii pod koniec marca 2025 roku. Podpisał wówczas kontrakt do końca sezonu 2026/2027.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Hajto o Goncalo Feio. "Zaraził Legię gangreną"

 

Legia poinformowała w niedzielę, że rozstała się z 50-latkiem.

 

"Po wspólnym uzgodnieniu Michała Żewłakowa i Zarządu Klubu, ustalono, że przestaje on pełnić funkcję dyrektora sportowego" - czytamy. 

 

Zaznaczono, że w zakresie jego obowiązków znajdowały się kwestie kadrowe i transferowe oraz proces budowy pierwszego zespołu.

 

"Klub dziękuje Michałowi Żewłakowowi za współpracę i życzy wielu sukcesów w dalszej karierze zawodowej. Od wielu miesięcy dział sportu systematycznie przygotowywał się do letniego okna transferowego i obecnie kontynuuje ostatni etap tego procesu. Decyzje dotyczące obsady stanowiska dyrektora sportowego zostaną podjęte do końca maja" - przekazano.

 

"Przegląd Sportowy Onet" podał, że nowym dyrektorem sportowym zostanie Piotr Zasada.

 

Legia Warszawa zakończyła rozgrywki Ekstraklasy na szóstym miejscu. Niewiele brakowało, by wywalczyła awans do europejskich pucharów, ale w siódmej minucie doliczonego czasu gry meczu Pogoń - GKS Katowice Marcel Wędrychowski pogrzebał szanse warszawskiego klubu. 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie