Zmarł były polski siatkarz. Wywalczył historyczny medal ze słynnym klubem

Siatkówka

Zmarł Józef Pisuk. O śmierci byłego siatkarza Płomienia Milowice poinformowała Polska Liga Siatkówki.

Zapalone świeca na stopniach.
fot. PAP
Zmarł Józef Pisuk, były siatkarz Płomienia Milowice.

Józef Pisuk urodził się w 1947 roku. W pierwszej połowie lat siedemdziesiątych był siatkarzem klubu Płomień Milowice.

 

Z tą drużyną w 1973 roku wywalczył awans do ekstraklasy, a w 1974 zdobył brąz mistrzostw Polski. Był to pierwszy medal wywalczony przez siatkarzy Płomienia - klubu, który kilka lat później sięgnął po tytuł najlepszej drużyny Europy. W późniejszych latach siatkarz kontynuował swą karierę w drużynie RKS Grodziec.

 

Józef Pisuk zmarł 22 maja 2026 roku w wieku 79 lat.

RM, Polsat Sport, plusliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie