Co za triumf Linette nad Ostapenko! Polski pojedynek w trzeciej rundzie Roland Garros

Karolina PotrykusTenis

Magda Linette wygrała z Jeleną Ostapenko 6:2, 2:6, 6:2 w drugiej rundzie wielkoszlemowego French Open. W kolejnym etapie turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa Poznanianka zmierzy się z Igą Świątek.

Tenisistka w akcji, uderza piłkę rakietą.
fot. PAP/EPA
Magda Linette

Faworytką tego pojedynka była Łotyszka, która w rankingu WTA zajmuje 31. miejsce, podczas gdy Polka plasuje się na 73. lokacie. Warto jednak podkreślić, że ostatnie starcie obu singlistek padło łupem Linette, która wygrała w 2020 roku w Rzymie bez straty seta.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polka doprowadziła rywalkę do łez! Tenisistka nie wytrzymała na konferencji

 

Ostapenko w pierwszej rundzie French Open zwyciężyła w dwóch setach Ellę Seidel z Niemiec, natomiast Linette w trzech partiach poradziła sobie z Terezą Valentovą.

 

Pierwszy set znakomicie potoczył się dla naszej zawodniczki. Po wyrównanym początku, w którym obie tenisistki wygrywały gemy przy swoich serwisach, Linette potrafiła dokonać przełamania i wyjść na prowadzenie 3:1. Polka była o krok, aby powtórzyć ten wyczyn chwilę później, ale nie wykorzystała czterech break pointów.

 

Linette kontynuowała jednak świetną grę. Najpierw wygrała gema przy swojej zagrywce, a potem ponownie przełamała Ostapenko, triumfując ostatecznie 6:2.

 

Drugi set ułożył się już zupełnie inaczej dla Polki. Tym razem to podrażniona Łotyszka przejęła inicjatywę, przełamując Polkę w pierwszym i trzecim gemie. W efekcie na tablicy świetlnej widniał wynik 4:0. Z tej trudnej sytuacji Linette już nie wyszła. W tej partii wygrała tylko dwa gemy i swoich szans musiała szukać w trzeciej partii.

 

A w niej początkowo żadna z zawodniczek nie składała broni. Poznanianka po kilkunastu minutach wykorzystała jednak swoją szansę, przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 4:2. Polka poszła za ciosem i jeszcze bardziej przycisnęła Łotyszkę swoją dobrą grą. Po równo dwóch godzinach gry wykorzystała piłkę meczową i awansowała do kolejnego etapu rywalizacji. 

 

W walce o czwartą rundę French Open Linette zmierzy się z Igą Świątek. Raszynianka bez większych problemów wygrała z Sarą Bejlek 6:2, 6:3.

Linette - Ostapenko. Wynik meczu French Open. Kto wygrał w Roland Garros?

Magda Linette - Jelena Ostapenko 2:1 (6:2, 2:6, 6:2)

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie