Sabalenka lepsza od Osaki! Ma awans do ćwierćfinału Roland Garros
Aryna Sabalenka w ćwierćfinale Roland Garros! Liderka światowego rankingu pokonała Naomi Osakę 7:5, 6:3 i w kolejnej rundzie zmierzy się z Dianą Sznajder.

Starcie Aryny Sabalenki i Naomi Osaki było jednym z najciekawiej zapowiadających się w czwartej rundzie Roland Garros. Na kort wyszły obecna i była liderka rankingu WTA.
ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdy za burtą French Open! Kto sięgnie po swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł?
Sabalenka, turniejowa "1", w drodze do tego etapu zmagań wyeliminowała odpowiednio Hiszpankę Jessikę Bouzas Maneiro, Francuzkę Elsę Jacquemot i Australijkę Darię Kasatkinę.
Rozstawiona z "16" Osaka natomiast pokonała w Paryżu Niemkę Laurę Siegemund, Chorwatkę Donnę Vekić oraz Amerykankę Ivę Jovic.
Początek należał do Japonki, która szybko przełamała liderkę światowego rankingu. Sabalenka się tym jednak nie zraziła i bardzo szybko odrobiła straty. Następnie obie świetnie serwowały - przede wszystkim warto zwrócić uwagę na siedem asów Białorusinki w samym pierwszym secie. Kluczowy okazał się jedenasty gem. Wtedy Sabalenka znowu przełamała Osakę, a następnie triumfowała 7:5.
W drugiej partii mecz był wyrównany do stanu 3:3. Od tego momentu Sabalenka wygrała trzy gemy i triumfowała w dwóch setach. Łącznie zaserwowała 12 asów.
Był to pierwszy od 2023 roku kobiecy mecz w Paryżu rozegrany w prestiżowej sesji wieczornej.
Jej kolejną rywalką będzie Diana Sznajder, która wyeliminowała Madison Keys.
Sabalenka - Osaka. Wynik meczu. Kto wygrał mecz?
Aryna Sabalenka - Naomi Osaka 7:5, 6:3
Przejdź na Polsatsport.pl
