Wygrała z Igą Świątek, a teraz zmierzy się ze swoją rodaczką! Ukraiński ćwierćfinał w Roland Garros
Ukrainka Elina Switolina odwróciła losy rywalizacji ze Szwajcarką Belindą Bencic i awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Roland Garros. O miejsce w najlepszej czwórce turnieju zmierzy się ze swoją rodaczką Martą Kostiuk, która wcześniej wyeliminowała Igę Świątek.

ZOBACZ TAKŻE: Porażka Igi Świątek. Jak to wpłynęło na ranking WTA?
Następnie na kort wyszła kolejna Ukrainka, rozstawiona z "7" Elina Switolina. Jej przeciwniczką była turniejowa "11" - Szwajcarka Belinda Bencic. Premierowa partia padła łupem niżej notowanej tenisistki wynikiem 6:4.
W kolejnych fragmentach wyższy poziom prezentowała Switolina. Najpierw wyrównała stan rywalizacji, triumfując w drugim secie 6:4, natomiast w decydującej odsłonie nie dała żadnych szans Bencic, zwyciężając bez straty gema.
Wszystko to oznacza, że w ćwierćfinale paryskiego Wielkiego Szlema będziemy świadkami ukraińskiego ćwierćfinału. Zmierzą się w nim Kostiuk i Switolina.
Elina Switolina - Belinda Bencic 4:6, 6:4, 6:0
Przejdź na Polsatsport.pl
