Udany początek reprezentacji Polski. Wygrana na start MŚ

Koszykówka

Reprezentacja Polski koszykarek 3x3 pokonała Madagaskar 20:10 w swoim pierwszym meczu w grupie A jubileuszowych, 10. mistrzostw świata, które rozpoczęły się w poniedziałek w Warszawie na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki.

Widok zewnętrzny stadionu sportowego z rusztowaniami.

Liderką Biało-Czerwonych była Aleksandra Zięmborska, wicemistrzyni świata U-23 (z 2023 r.), która zdobyła 10 pkt. Punkty uzyskały też Klaudia Gertchen 6 i Anna Pawłowska 4.

 

Polki prowadziły od początku spotkania: 6:2, 8:2, 10:2. W drugiej części meczu ich przewaga była dominująca (13:2, 18:8, 19:10).

 

Madagaskar przegrał w pierwszym meczu polskiej grupy z Azerbejdżanem 13:21, a wieczorne rywalki Polek - Czeszki uległy mistrzyniom świata Holenderkom 8:12.

 

Przed rokiem w mundialu w stolicy Mongolii Ułan Bator podopieczne trenerki Edyty Koryzny, olimpijki z Sydney (2000) w tradycyjnej odmianie koszykówki, pokonały tego samego rywala, także w fazie grupowej 21:13.

 

W środę rywalkami Polek będą zawodniczki Azerbejdżanu (23. miejsce w rankingu, godz. 18.55) i liderki, obrończynie tytułu Holenderki (godz. 20.45).

 

Biało-Czerwone w mundialu uczestniczą po raz piąty. W debiucie w 2016 r. w chińskim Kantonie były 13., trzy lata temu w Wiedniu - 19. W 2022 r. w belgijskiej Antwerpii dotarły do ćwierćfinału, w którym po zaciętej walce musiały uznać wyższość Litwinek (16:19) i zostały sklasyfikowane na siódmym miejscu. Przed rokiem w Mongolii osiągnęły najlepszy wynik, zajmując czwartą lokatę.

 

Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn Koszykarski - 08.06

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie