Wygadał się przez przypadek. Legendarny piłkarz walczy z nowotworem

Piłka nożna

Kenny Dalglish, legenda Liverpoolu, przekazał przez pomyłkę informację na temat stanu swojego zdrowia. Jak stwierdził, stało się to przez "beznadziejne umiejętności technologiczne".

Kenny Dalglish w garniturze i czerwonym krawacie macha do publiczności.
Kenny Dalglish ujawnił, że walczy z chorobą nowotworową

Dalglish przypadkowo opublikował w mediach społecznościowych, że zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową. Jak dodał, wolał zachować tę wiadomość dla siebie.

 

- Jestem w trakcie leczenia. W przeciwieństwie do korzystania z telefonu, przebiega ono dobrze. Oczywiście nie chciałem ujawniać tej sprawy, więc byłbym wdzięczny, gdyby prywatność moja i mojej rodziny była respektowana - napisał.

 

75-latek podziękował też personelowi medycznemu, z którym współpracuje.

 

Jako piłkarz występował w "The Reds" w latach 1977–90 trzykrotnie sięgnął po Puchar Europy i sześciokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii. W roli trenera - początkowo grającego - pracował w tym klubie w latach 1985–91 i w sezonie 2011-12. Wówczas trzy razy triumfował w Premier League i dwukrotnie wywalczył Puchar Anglii.

 

W 2004 roku, na stulecie FIFA, został umieszczony na liście 100 najlepszych żyjących piłkarzy; o jej stworzenie został poproszony Pele. Z Polski w tym gronie znalazł się Zbigniew Boniek.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie