Ludzie ze świata sportu pożegnani w minionych 12 miesiącach (LISTA)

Inne
Ludzie ze świata sportu pożegnani w minionych 12 miesiącach (LISTA)
fot. PAP

Przypominamy ludzi polskiego i światowego sportu, którzy zmarli w ciągu minionego roku. Odeszli m.in. Ryszard Szurkowski, Diego Maradona, Gerd Mueller, Wojciech Zabłocki, Paolo Rossi, Adam Musiał, Zygmunt Hanusik, Henryk Kukier, Zenon Plech i Krystyna Chojnowska-Liskiewicz.

 

WRZESIEŃ 2021

 

14.09. W wieku 66 lat zmarł Jurij Siedych, legenda rzutu młotem, do której od 1980 roku wciąż należy rekord świata. Jest uważany za najwybitniejszego zawodnika w tej konkurencji. Startując w barwach Związku Radzieckiego zdobył złoty medal na igrzyskach w Montrealu (1976) i w Moskwie (1980) oraz srebrny w Seulu (1988). Był mistrzem świata i trzykrotnym mistrzem Europy.

 

24.09. W wieku 82 lat zmarł były piłkarz reprezentacji Polski i Ruchu Chorzów Eugeniusz Faber. Urodzony w Chorzowie skrzydłowy dwukrotnie (1960, 1968) świętował mistrzostwo Polski z "Niebieskimi". Po wyjeździe w 1971 roku do Francji bronił barw RC Lens.

 

28.09. W wieku 83 lat po długiej chorobie zmarł Roger Hunt, który w 1966 roku zdobył z piłkarską reprezentacją Anglii mistrzostwo świata. W mundialu, którego Anglicy byli gospodarzem. zdobył trzy gole w sześciu meczach. Grał w finale na Wembley, w którym Anglia pokonała po dogrywce Niemcy 4:2, odnosząc największy sukces w historii.

 

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 1

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie