Tokio 2020 dyscypliny olimpijskie. Jakie są dyscypliny na igrzyskach? Lista dyscyplin olimpijskich

Inne
Tokio 2020 dyscypliny olimpijskie. Jakie są dyscypliny na igrzyskach? Lista dyscyplin olimpijskich
fot. PAP
Jakie są dyscypliny na igrzyskach olimpijskich?

Jakie są dyscypliny na igrzyskach olimpijskich? To pytanie z pewnością zadają sobie kibice, którzy planują śledzić zmagania sportowców w Tokio 2020. Ile jest dyscyplin olimpijskich? Szanse medalowe Polaków - w których mogą sięgnąć po czołowe miejsca?

 

KAJAKARSTWO GÓRSKIE

 

Kajakarstwo górskie, zwane także slalomem, zadebiutowało w igrzyskach w 1972 roku. Jest bardzo widowiskową dyscypliną, czego dowiodły wysokie wskaźniki oglądalności transmisji telewizyjnych z zawodów olimpijskich w ostatnich edycjach.

 

Kajakarstwa górskiego miało zabraknąć w igrzyskach w Sydney. Ogromne koszty budowy toru zmusiły Australijczyków do wycofania tej dyscypliny z programu. Jednakże dzięki bezprecedensowemu porozumieniu między władzami samorządowymi Sydney, Międzynarodową Federacją Kajakową (ICF) i gubernatorem Stanu Nowa Południowa Walia zawody doszły do skutku.

 

Właśnie na torze w Penrith koło Sydney Polacy zdobyli jedyny do tej pory medal - Krzysztof Kołomański i Michał Staniszewski wywalczyli srebro w C2. Krótko po tym rozstali się i zakończyli kariery.

 

KLIKNIJ I ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ DYSCYPLIN OLIMPIJSKICH W TOKIO 2020

BS, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie