Testujemy Optimus E-sport Extreme - prawdziwego PC-ta dla graczy!

E-sport
Testujemy Optimus E-sport Extreme - prawdziwego PC-ta dla graczy!

Dzięki uprzejmości Zadowolenie.pl mieliśmy okazję przetestować przedstawiciela najnowszej linii komputerów przeznaczonych specjalnie dla graczy. Optimus E-sport Extreme, bo o niej mowa, to grupa desktopów dla najbardziej wymagających użytkowników, która zadebiutowała na stoisku Zadowolenie.pl podczas tegorocznej imprezy Intel Extreme Masters w Katowicach.

Żeby była jasność - nawet w najbardziej wymagających tytułach delikatne obniżenie detali lub próbkowania wygładzania krawędzi załatwiało sprawę. Miłośnicy super płynnego grania mają bardzo szerokie pole do popisu. Jeśli w Optimusie E-sport Extreme jest coś, do czego można się przyczepić, to jest to niezbyt odpowiednie rozdysponowanie budżetu na procesor i kartę graficzną. Procesor Intel i7 szóstej generacji z odblokowanym mnożnikiem, będzie miał mnóstwo zapasu mocy jeszcze przez najbliższych kilka lat, a już teraz są na rynku tytuły, które wprowadzają podkręconego GTXa 960 w zadyszkę.

 

Dystrybutor komputerów z serii E-sport Extreme wychodzi na przeciw oczekiwaniom zapaleńców gier i proponuje kilka wariantów komputerów dostosowanych do każdych potrzeb. W ofercie Zadowolenie.pl można obecnie znaleźć cztery specyfikacje, lecz zgodnie z uzyskanymi przez nas informacjami w najbliższym czasie ma pojawić się ich jeszcze kilka.

 

Dla kogo jest więc seria Optimus E-Sport Extreme? Dla zapalonych graczy, którzy nie chcą przejmować się niuansami technicznymi i otrzymać sprzęt najwyższej klasy za możliwie najniższą cenę. Dla wszystkich, którzy oprócz wydajności cenią sobie walory wizualne PCta. Dla wszystkich, którzy grają w esportowe tytuły i nie chcą martwić się spadkami wydajności przez najbliższe kilka lat i wreszcie dla każdego, kto ceni sobie nie tylko szybkość, ale też kulturę pracy komputera.

 

Specyfikacja techniczna testowanej jednostki:

  • Procesor: Intel® Core™ i7-6700K
  • Zasilacz: Be Quitet! Straight Power CM 600W (BN235)
  • CPU cooler: Be Quitet! Dark Rock 3 (BKgtx96018)
  • Płyta główna: Gigabyte GA-Z170-Gaming K3
  • Karta graficzna: Gigabyte GTX960OC 4GB WindForce
  • Pamięć RAM: Crucial DDR4 Ballistix Elite 16GB
  • Dysk SSD: Crucial MX200 250GB
  • System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home
  • Obudowa: Be Quiet! Silent Base 800, pomarańczowa z oknem (BGW01)

 

 

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze