Kim są mistrzowie Polski siatkarzy? Sylwetki zawodników i sztabu Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w wielkim stylu pokonali faworyta Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzirzyn-Koźle i wywalczyli upragnione trofeum. Po 17 latach drużyna z Górnego Śląska została mistrzem Polski. Sprawdźcie, kim są złoci medaliści PlusLigi!

Łukasz Wiśniewski - środkowy

Urodził się 3 lutego 1989 roku i ma 198 cm wzrostu. Większość swojej klubowej kariery spędził z ZAKSIE, z którą w ciągu ośmiu lat zdobył trzy tytuły mistrzowskie, czterokrotnie sięgał po Puchar Polski, raz triumfował w Superpucharze Polski i dwa razy był wicemistrzem kraju.

Jest wielokrotnym reprezentantem Polski. Z kadrą narodową wygrał Ligę Światową w 2012 roku, a rok wcześniej zajął 2. miejsce w Pucharze Świata.