Maciej Muzaj w elitarnym gronie! Polscy siatkarze, którzy grali w klubach z Rosji i Włoch (ZDJĘCIA)

Siatkówka
Maciej Muzaj w elitarnym gronie! Polscy siatkarze, którzy grali w klubach z Rosji i Włoch (ZDJĘCIA)
fot. Cyfrasport

Maciej Muzaj przeniósł się z rosyjskiego Uralu Ufa do włoskiej drużyny Sir Safety Perugia. 26-letni atakujący dołączy w ten sposób do elitarnego grona reprezentantów Polski, którzy występowali zarówno w Superlidze, jak i w Serie A1. Sprawdź, którzy polscy siatkarze grali w klubach ligi rosyjskiej i włoskiej.

3. Łukasz Kadziewicz (1980, środkowy)

Rosja: Gazprom Surgut (2004–05, 2010–11), Lokomotiw Biełgorod (2009–10) + Szachcior Soligorsk (białoruski klub, w sezonie 2012–13 występujący w rosyjskiej Superlidze);

Włochy: Sparkling Mediolan (2007–08), Casa Modena (2012)

 

 

 

Łukasz Kadziewicz był jednym z pierwszych Polaków, którzy trafili do rosyjskiej Superligi. W sezonie 2004/05 bronił barw drużyny Gazprom Surgut, gdzie występował wspólnie z Robertem Pryglem. Klub z dwoma Polakami w składzie zakończył tamte rozgrywki na ósmym miejscu.

 

W 2007 roku zasilił szeregi beniaminka Serie A1 – Sparkling Milano. Nie była to dla środkowego udana przygoda. Na początku sezonu trapiły go kontuzje, a po zakończeniu rozgrywek klub z Mediolanu zbankrutował i nie zdołał uregulować zaległych płatności wobec zawodników. Sezon 2009/10 to powrót Kadziewicza do Rosji i gra w Lokomotiwie Biełgorod. To był bardzo udany okres w jego karierze. Lokomotiw, przy sporym udziale Polaka, zdobył wicemistrzostwo Rosji. Kolejne rozgrywki to powrót do Gazpromu, który w sezonie 2010/11 walczył o utrzymanie w Superlidze.

 

Wiosną 2012 roku powrócił do Serie A1. Podpisał umowę z Casa Modena, by w końcówce sezonu zastąpić kontuzjowanego Wiktora Josifowa. Sezon 2012/13 to z kolei występy w białoruskim klubie Szachcior Soligorsk, który grał wówczas w rosyjskiej Superlidze.

NASTĘPNY SIATKARZ →

Robert Murawski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze