Maciej Muzaj w elitarnym gronie! Polscy siatkarze, którzy grali w klubach z Rosji i Włoch (ZDJĘCIA)

Siatkówka
Maciej Muzaj w elitarnym gronie! Polscy siatkarze, którzy grali w klubach z Rosji i Włoch (ZDJĘCIA)
fot. Cyfrasport

Maciej Muzaj przeniósł się z rosyjskiego Uralu Ufa do włoskiej drużyny Sir Safety Perugia. 26-letni atakujący dołączy w ten sposób do elitarnego grona reprezentantów Polski, którzy występowali zarówno w Superlidze, jak i w Serie A1. Sprawdź, którzy polscy siatkarze grali w klubach ligi rosyjskiej i włoskiej.

4. Bartosz Kurek (1988, przyjmujący/atakujący)

Rosja: Dinamo Moskwa (2012–13)

Włochy: Volley Lube (2013–15), Vero Volley Monza (2019–20).

 

 

 

Bartosz Kurek trafił do ligi rosyjskiej w 2012 roku, a jego intratny kontrakt z ekipą Dinamo Moskwa był sporym wydarzeniem w świecie siatkarskim. Polak miał stać się gwiazdą Superligi, ale już w meczu drugiej kolejki, na początku października doznał urazu skręcenia stawu skokowego. Do gry wrócił właściwie dopiero po trzech miesiącach, w styczniu 2013. Dinamo wkrótce odpadło z Ligi Mistrzów, a na krajowym podwórku, zamiast bić się o medale, siatkarze z Moskwy walczyli o utrzymanie.

 

Po nieudanym sezonie Kurek postanowił zmienić klimat. Rozwiązał umowę z rosyjskim klubem i przyjął mniej atrakcyjną finansowo, za to ciekawą sportowo ofertę włoskiego Cucine Lube Banca Marche Macerata. W pierwszym sezonie występów wywalczył mistrzostwo Italii, po finałowym zwycięstwie nad Sir Safety Perugia. Na początku drugiego sięgnął po Superpuchar Włoch, ale mistrzowskiego tytułu nie udało się obronić. Kolejną włoską przygodą Kurka była drużyna Vero Volley Monza. Trafił tam po przerwie w grze spowodowanej kontuzją kręgosłupa i zagrał w niedokończonych z powodu pandemii koronawirusa rozgrywkach 2019–20.

 

NASTĘPNY SIATKARZ →

Robert Murawski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie