Tak zmieniał się Piotr Żyła. Wielka metamorfoza mistrza świata (ZDJĘCIA)

Zimowe
Tak zmieniał się Piotr Żyła. Wielka metamorfoza mistrza świata (ZDJĘCIA)
Fot. PAP
Piotr Żyła z Kamilem Stochem podczas treningu w 2006 roku.

W miniony weekend Piotr Żyła osiągnął największy sukces w dotychczasowej karierze. Reprezentant Polski wywalczył tytuł mistrza świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Droga na szczyt nie była łatwa, ale Żyle nigdy nie brakowało ambicji. Oto jak zmieniał się na przestrzeni lat świeżo upieczony mistrz świata.

Przełomowy dla Piotra Żyły okazał się sezon 2011/2012. 25-letni wówczas skoczek po raz pierwszy w karierze przez cały sezon regularnie startował w PŚ. Mało tego, Żyła zdobywał punkty w niemal każdych zawodach. Na koniec sezonu w klasyfikacji generalnej zajął 19. miejsce z 267 punktami na koncie. 

 

Sezon 2012/2013 popularny "Wiewiór" zaczął bardzo źle. Pierwsze punkty zdobył dopiero podczas zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa. Później było już tylko lepiej. Żyła plasował się coraz wyżej w konkursach indywidualnych, aż w końcu wygrał zawody PŚ w Oslo. Polak stanął na pierwszym stopniu podium ex aequo z Gregorem Schlierenzauerem. Kilka dni później zajął trzecie miejsce w zawodach w Planicy. 

 

Wcześniej wraz z Maciejem Kotem, Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem zdobył brązowy medal w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata 2013 w Predazzo. Jak się później okazało, nie był to jego ostatni medal na MŚ. 

 

Na zdjęciu Piotr Żyła po wygraniu pierwszego konkursu Pucharu Świata w karierze. (Fot. PAP) 

 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze