Maciej Muzaj w elitarnym gronie! Polscy siatkarze, którzy grali w klubach z Rosji i Włoch (ZDJĘCIA)

Siatkówka
Maciej Muzaj w elitarnym gronie! Polscy siatkarze, którzy grali w klubach z Rosji i Włoch (ZDJĘCIA)
fot. Cyfrasport

Maciej Muzaj przeniósł się z rosyjskiego Uralu Ufa do włoskiej drużyny Sir Safety Perugia. 26-letni atakujący dołączy w ten sposób do elitarnego grona reprezentantów Polski, którzy występowali zarówno w Superlidze, jak i w Serie A1. Sprawdź, którzy polscy siatkarze grali w klubach ligi rosyjskiej i włoskiej.

6. Maciej Muzaj (1994, atakujący)

Rosja: Gazprom-Jugra Surgut (2019–20), Ural Ufa (2020–21)

Włochy: Sir Safety Perugia (2021– ).

 

 

 

Maciej Muzaj obrał kierunek rosyjski po sezonie w Treflu Gdańsk, zwieńczonym występami w play-offach PlusLigi w barwach Onico Warszawa. Pierwszy rok w rosyjskiej Superlidze był udany. Klub Polaka zajął dziewiąte miejsce, a Muzaj był najlepiej punktującym graczem zakończonych po fazie zasadniczej rozgrywek – uzyskał dla swej drużyny 460 oczek. W 2020 roku przeniósł się do Uralu Ufa. Na początku sezonu grał dobrze, później problemy zdrowotne przeszkodziły mu w zaprezentowaniu pełni swych umiejętności.

 

Dość nieoczekiwanie na początku lutego rozstał się z klubem z Ufy. Nieoficjalnie mówiło się, że było to spowodowane jest szukaniem przez klub oszczędności, choć prezes klubu skrytykował Polaka w jednym z wywiadów. Równie zaskakująca jak rozstanie z Uralem była informacja o transferze polskiego atakującego do czołowego klubu Serie A1 – Sir Safety Perugia. Muzaj trafił pod skrzydła selekcjonera reprezentacji Polski Vitala Heynena i zagra z kolegą z drużyny narodowej – Wilfredo Leonem. Ma wesprzeć klub do końca obecnego sezonu. Perugia ma w ostatnim okresie problemy na pozycji atakującego. Czy Polak zdoła pomóc drużynie i zabłyśnie na włoskich parkietach?


NASTĘPNY SIATKARZ →

Robert Murawski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie