Skład reprezentacji Polski siatkarzy na igrzyska Tokio 2020 (ZDJĘCIA)

Siatkówka
Skład reprezentacji Polski siatkarzy na igrzyska Tokio 2020 (ZDJĘCIA)
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski siatkarzy będzie rywalizowała o medal igrzysk w Tokio. Kto zagra? Którzy siatkarze pojadą do Tokio? W jakich klubach występują? Trener Vital Heynen ogłosił już nazwiska zawodników. Sprawdź pełny skład Polaków, zobacz kadrę reprezentantów Polski na IO Tokio 2020.

Wilfredo Leon – przyjmujący; ur. 31 lipca 1993 w Santiago de Cuba; wzrost 201 cm.

 

Jedna z największych gwiazd światowej siatkówki. Pochodzi z Kuby i z tą reprezentacją sięgnął po wicemistrzostwo świata 2010. Po ucieczce do Europy, wzmocnił Zenit Kazań, który z Leonem w składzie seryjnie wygrywał Ligę Mistrzów. Od 2018 roku gra we włoskim klubie Sir Safety Perugia. Jego żona jest Polką i Leon przez lata starał się o grę w reprezentacji Polski. Zadebiutował w towarzyskim spotkaniu z Holandią w Opolu w lipcu 2019 roku. Pierwszą dużą imprezą były mistrzostwa Europy 2019, na których biało-czerwoni wywalczyli brąz. Słabszym elementem jego gry jest przyjęcie, za to w ofensywie potrafi grać niezwykle efektownie i skutecznie. A gdy pojawi się w polu zagrywki, rywale po drugiej stronie siatki nie raz żałują, że wybrali zawód siatkarza. W tegorocznej edycji Ligi Narodów zaserwował aż 32 asy. Na takie popisy liczymy również w Tokio. Z Leonem w wysokiej formie Polacy mogą wreszcie skutecznie szturmować strefę medalową.

 

Kluby: Capitalinos, Orientales de Santiago, Zenit Kazań (2014–18), Sir Safety Perugia (2018– ).

 

Sukcesy z reprezentacją: srebro – Puchar Świata 2019, Liga Narodów 2021; brąz – mistrzostwa Europy 2019. W latach 2007–12 reprezentował Kubę, z którą wywalczył srebro mistrzostw świata 2010 oraz brąz Ligi Światowej 2012.

NASTĘPNE ZDJĘCIE →

Robert Murawski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie