Top 10: Najlepsze mecze reprezentacji Polski siatkarzy pod wodzą trenera Vitala Heynena

Siatkówka
Top 10: Najlepsze mecze reprezentacji Polski siatkarzy pod wodzą trenera Vitala Heynena
fot. PAP/Maciej Kulczyński
Vital Heynen był trenerem reprezentacji Polski siatkarzy w latach 2018–21.

Vital Heynen prowadził reprezentację Polski siatkarzy w latach 2018–21. Pożegnanie starego roku jest zwykle dobrym momentem do podsumowań. Najprawdopodobniej 12 stycznia poznamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Zanim dowiemy się, kto zostanie kolejnym trenerem Polaków, przypomnijmy najlepsze mecze biało-czerwonych siatkarzy pod wodzą belgijskiego szkoleniowca.

 

3. [2019] Francja 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

 

(Gdańsk, 10 sierpnia 2019; kwalifikacje olimpijskie) Interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich miał być dla polskich siatkarzy najważniejszą imprezą roku 2019. Jak zapowiadał Heynen, w trzech spotkaniach w Ergo Arenie jego siatkarze zaprezentowali szczytową formę.

 

Francja była uznawana za najgroźniejszego rywala w imprezie, w której zagrały również reprezentacje Słowenii i Tunezji. Nikt chyba nie spodziewał się, że Polacy zagrają tak niesamowite spotkanie i absolutnie zdominują wymagającego rywala. W żadnym z trzech setów ich przewaga nie podlegała dyskusji. Już pierwsza partia do dominacja w bloku i utrudnianie rywalom życia trudną zagrywką. W drugiej rywale jedynie w początkowych fragmentach dotrzymywali kroku gospodarzom, później siatkarze Heynena zmierzali po zwycięstwo, które stało się faktem po asie serwisowym Michała Kubiaka. W trzecim Polacy mieli sytuację pod kontrolą i dopełnili formalności.

 

To zwycięstwo znacznie przybliżyło reprezentację Polski do bezpośredniego awansu na igrzyska. Francuzi musieli przebijać się przez arcytrudny turniej kontynentalny w Berlinie. Za dotkliwą porażkę w Ergo Arenie zrewanżowali się biało-czerwonym niemal dwa lata później na igrzyskach – 3 sierpnia 2021 roku pokonali Polskę 3:2 w ćwierćfinale, a później sięgnęli po olimpijskie złoto.

 

Zobacz także: Skrót meczu Polska – Francja 3:0

 

Polska: Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Wojtaszek (libero), Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka.

 

NASTĘPNY MECZ→

Robert Murawski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie