Dublet Niemek w saneczkarstwie

Natalie Geisenberger świętuje zdobyte mistrzostwo olimpijskie / fot. PAP

Niemka Natalie Geisenberger była najlepsza w rywalizacji saneczkarek w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Srebrny medal zdobyła jej rodaczka Tatjana Huefner, a brązowy Amerykanka Erin Hamlin. W stawce 31 zawodniczek Natalia Wojtuściszyn zajęła 16. miejsce, a Ewa Kuls była 21.

Natalie Geisenberger była najlepsza już od początku i zasłużenie sięgnęła po mistrzostwo olimpijskie. Złota medaliska zupełnie zdominowała rywalizację kobiet: wygrała wszystkie cztery przejazdy, a w trzech złamała granicę 50. sekund. Poprawiła też swój wnik z Vancouver, kiedy sięgnęła po brązowy medal.

Niemka miała przewagę ponad sekundy nad swoją rodaczką Tatjaną Huefner, która broniła tytuły sprzed czterech lat. Podium uzupełniła Erin Hamlin ze Stanów Zjednoczonych. Jest to spore zaskoczenie, gdyż jest to pierwszy medal zawodniczki spoza Europy w historii igrzysk w tej konkurencji, która pojawiała się w programie po raz pierwszy w Innsbrucku, w 1964 roku.

Polki poza pierwszą piętnastką. Natalia Wojtuściszyn poprawiła się w stosunku do trzeciego przejazdu i zajęła 16. miejsce. Druga z naszych reprezentantek Ewa Kuls skończyła zawody na 21. miejscu.