Riemen-Żerebecka 11. po ostatnich zawodach sezonu PŚ w skicrossie

Karolina Riemen-Żerebecka /fot. PAP

Karolina Riemen-Żerebecka (AZS AWF Katowice) wywalczyła siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym we francuskiej miejscowości La Plagne i zajęła 11. miejsce klasyfikacji generalnej. Kryształową Kulę zdobyła Kanadyjka Marielle Thompson.

Niedzielny wynik to najlepsze dokonanie Polki w zakończonym sezonie. Wcześniej Riemen trzykrotnie była ósma.

Ostatecznie Polka zajęła 11. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 269 punktów. W niedzielę triumfowała mistrzyni olimpijska z Soczi - Thompson, która z dorobkiem 755 punktów sięgnęła po Kryształową Kulę. 25 punktów mniej zgromadziła Szwajcarka Fanny Smith, która w niedzielę była druga. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Francuzka Ophelie David - 572 pkt.

W rywalizacji mężczyzn w niedzielę zwyciężył Francuz Jean-Frederic Chapuis. Kryształową Kulę zdobył natomiast Szwed Victor Oehling Norberg.