Finał dla Nafciarzy

Piłka ręczna
Spotkanie w Zabrzu było bardzo zacięte. / fot. PAP

W trzecim meczu półfinałowym PGNiG Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali w Zabrzu z Górnikiem 36:32. Było to trzecie zwycięstwo nafciarzy, tym samym ekipa Manolo Cadenasa zapewniła sobie awans do finału.

Dwie wyjazdowe porażki postawiły zespół Górnika pod ścianą: by odwrócić losy lywalizacji musieli wygrać trzeci mecz we włąsnej hali. Gospodarze podjęli walkę i zagrali bardzo ambitnie w meczu z faworytami. po pierwszej połowie, którą zakończył celny rzut Mariusza Jurasika utrzymywał się remis 15:15. Po przerwie szczypiorniści z Płocka uzyskali kilkubramkową przewagę, którą zdołali utrzymać do końca.

Orlen Wisła Płock w finale PGNiG Superligi Mężczyzn zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Vive Targi Kielce - KS Azoty Puławy, w której po dwóch spotkaniach w Kielcach 2-0 prowadzą mistrzowie Polski.

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 32:36 (15:15)

Najwięcej bramek: dla Górnika - Mariusz Jurasik 12, Michał Kubisztal 9; dla Orlen Wisły - Vedran Zrnic 6, Petar Nenadic, Valentin Ghionea, Marcin Lijewski i Nikola Ektemovic po 4.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-0 dla Wisły, która awansowała do finału.