Żużlowy Srebrny Kask dla Piotra Pawlickiego

Żużel
Piotr Pawlicki przegrał tylko jeden wyścig w zawodach rozgrywanych w Krośnie. /fot. zuzelsport.pl

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Piotr Pawlicki wywalczył Srebrny Kask w finałowym turnieju rozegranym w niedzielę w Krośnie. Wywalczył 14 punktów. Wyprzedził Krystiana Pieszczka z drużyny Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk, który zgromadził o jeden punkt mniej oraz Szymona Woźnika z Polonii Bydgoszcz - 12 pkt.

Pawlicki, który ostatni raz startował na krośnieńskim torze w barwach Polonii Piła, przegrał tylko jeden wyścig (10.) z Łukaszem Sówką. Triumfator zawodów nie wygrywał startów, ale na dystansie odrabiał straty i zasłużenie sięgnął po to prestiżowe w juniorskim żużlu trofeum.

Najlepszy czas dnia - 70,0 s - uzyskał w 12. wyścigu Paweł Przedpełski. Sędziował Tomasz Proszowski (Tarnów). Widzów 2000.