Mistrzynie Polski poznały rywalki w LM

Zawodniczka Medyka Ewa Pajor w starciu z piłkarkami AZS Wrocław./ fot.CyfraSport

Piłkarki Medyka Konin zagrają ze szkockim Glasgow City LFC w 1/16 finału Ligi Mistrzyń. Losowanie odbyło się w piątek w szwajcarskim Nyonie. Rozstawionych zostało 16 najsilniejszych ekip, w tym Szkotki.

Debiutujące na europejskich boiskach mistrzynie Polski pewnie wygrały sierpniowy turniej kwalifikacyjny LM. W Sarajewie pokonały kolejno miejscowy bośniacki WFC SFK 2000 3:0, fiński Aland United 7:0 i macedoński ZFK Koczani 11:1.Mecze 1/16 rozegrane zostaną 8/9 i 15/16 października. Medyk będzie gospodarzem pierwszego spotkania.

Do rozgrywek LM zgłosiły się 54 zespoły z 46 państw. 22 drużyny z najwyżej sklasyfikowanych krajów zaczną rywalizację od 1/16 finału. Pozostałe 32 zespoły rywalizowały w turniejach kwalifikacyjnych. Zwycięzcy ośmiu grup i dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc awansowały do fazy pucharowej.

Finał zaplanowano na 14 maja 2015 roku w Berlinie.