Na to krótkie zgrupowanie trener Joaquim Machado zabrał 23 piłkarzy, w tym czterech bramkarzy. Do Gniewina nie pojechało pięciu zawodników, którzy powołani zostali do różnych reprezentacji narodowych.

 

Kapitan biało-zielonych, środkowy defensor Rafał Janicki i pomocnik Bartłomiej Pawłowski znaleźli się kadrze młodzieżowej. 9 września ten duet będzie miał okazję zagrać w eliminacyjnym meczu mistrzostw Europy 2015 w Katerini przeciwko swojemu klubowemu koledze, obrońcy Mavroudisowi Bougaidisowi, który także wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Grecji do lat 21.

 

Na tym spotkaniu obecny będzie również drugi szkoleniowiec Lechii Ryszard Robakiewicz, który jest jednocześnie w U-21 asystentem trenera Marcina Dorny.

 

Z kolei defensywny pomocnik Adam Dźwigała trafił do drużyny narodowej do lat 20, natomiast napastnik Adam Buksa został powołany do kadry do lat 19.

 

W Gniewinie gdańszczanie mają w planie dwa treningi dziennie, natomiast bezpośrednio po powrocie zmierzą się z niemieckim Hamburger SV. Ten mecz, który rozpocznie się na PGE Arenie Gdańsk w piątek o 19, zainauguruje cykl towarzyskich spotkań w ramach Hanza Cup im. Romana Rogocza.