Polacy zarówno pod jednym, jak i pod drugi względem plasują się w środku stawki. Statystyczny siatkarz, który znalazł się w "14" powołanej na mundial przez Stephane'a Antigę, ma prawie 28 lat (27,9) i mierzy 1,98 m.

Rywalizujący w grupie A razem z ekipą gospodarzy Australijczycy pod względem wzrostu nieznacznie wyprzedzają Rosjan. To właśnie w szeregach "Sbornej" występuje najwyższy siatkarz imprezy - mierzący 2,18 m Dmitrij Muserski.

Najniższy z kolei jest libero Iranu Farhad Zarif, któremu do rosyjskiego środkowego brakuje 53 cm. Jego drobna postura nie sprawiła jednak, że to zespół trenera Slobodana Kovaca jest na przeciwnym do drużyny z antypodów biegunie. Statystycznie za najniższych uchodzą bowiem Portorykańczycy - 1,91 m. Ekipa prowadzona przez Davida Alemana jako jedyna, obok reprezentacji Korei Południowej, nie ma w składzie ani jednego "dwumetrowca".

Prawie osiem lat różnicy dzieli przeciętnego zawodnika z Kamerunu - 29,4 i Kuby - 21,6. W ekipie z Afryki, która w sobotni wieczór zmierzy się we Wrocławiu z Polską, gra najstarszy uczestnik turnieju - 40-letni Serge Ag. Dwóch kubańskich - Ricardo Manzano i Felix Chapman - jest od niego młodszych aż o 12 lat.

Wśród szkoleniowców również można dostrzec dużą różnicę wieku. Najstarszy jest trenujący Tunezyjczyków 65-letni Fethi Mkaouer. Jego przeciwieństwem pod tym względem jest urodzony 16 lutego 1976 roku Tuomas Sammelvuo, opiekun Finów. Tylko o 13 dni starszy od byłego siatkarza Zaksy Kędzierzyn-Koźle jest Antiga.

Wybrane statystyki dotyczące wieku i wzrostu zawodników oraz drużyn biorących udział w mistrzostwach świata siatkarzy w Polsce:

najwyższy zawodnik: Dmitrij Muserski (Rosja) - 2,18 m
najniższy zawodnik: Farhad Zarif (Iran) - 1,65 m
najstarszy zawodnik: Serge Ag (Kamerun) - 40 lat
najmłodszy zawodnik: Ricardo Manzano i Felix Chapman (obaj Kuba) - 18 lat

najwyższa drużyna: Australia - średnia 2,03 m
najniższa drużyna: Portoryko - średnia 1,91 m
najstarsza drużyna: Kamerun - średnia 29,4 lat
najmłodsza drużyna: Kuba - średnia 21,6 lat