Winkowska bliżej tytułu mistrzyni globu

off.sport.pl

Karolina Winkowska zwyciężyła w Tarifie w siódmych zawodach Pucharu Świata w kitesurfingu w konkurencji freestyle i umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji cyklu. Na tym akwenie trenuje na co dzień jej najgroźniejsza rywalka, Hiszpanka Gisela Pulido.

Radość ze zwycięstwa jest tym większa, że pokonałam broniącą tytułu mistrzyni świata Pulido w miejscowości, gdzie mieszka i trenuje. Rywalizacja w czołówce była bardzo wyrównana, a różnice punktowe niewielkie. Miejsce jest urocze. Startowałyśmy przy plaży Los Lances, gdzie łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, a przez przesmyk gibraltarski widać góry Atlas w Afryce - powiedziała  Winkowska.

23-letnia warszawianka, pierwsza Polka, która w 2012 roku zdobyła tytuł mistrzyni globu (w minionym sezonie była wicemistrzynią), o 300 punktów wyprzedza młodszą o trzy lata Pulido. Na ósmej pozycji jest 27-letnia Katarzyna Lange z Władysławowa, a na dziesiątej 21-letnia Helena Brochocka z Warszawy. W regatach w Tarifie obie sklasyfikowane zostały ex aequo na dziewiątym miejscu.

Były to siódme w tym roku zawody Pucharu Świata. We wcześniejszych Winkowska czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium: w lutym w Panamie, w maju we Francji, w czerwcu w Egipcie i w sierpniu w Niemczech. Do zakończenia zmagań pozostały trzy imprezy - w Brazylii i dwie w Chinach. Najbliższa odbędzie się w dniach 17-21 września w Barra Grande.

Jeśli odniosę zwycięstwo w Brazylii, to zdobędę ponownie trofeum i jednocześnie tytuł mistrzyni globu - dodała Winkowska.