Podwójny sukces Marcina Dołęgi w Rosji

Marcin Dołęga triumfował w kategorii +105 kg w zawodach o Puchar Prezydenta Federacji Rosyjskiej w podnoszeniu ciężarów w Nojabrsku. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz uzyskał w dwuboju 410 kg (190+220). Polak był także najlepszy w tzw. klasyfikacji Sinclaira.

Drugie miejsce w jego kategorii zajął Rosjanin Antonin Sawczuk - 402 kg (178+224), a trzecie Węgier Peter Nagy - także 402 kg (186+216).

Drugi z Polaków - Daniel Dołęga - miał tylko jedno udane podejście - trzecie w rwaniu do 172 kg. W podrzucie spalił trzy próby - do 210, 213 i 218 kg i nie został sklasyfikowany w dwuboju.

W kategorii 94 kg srebrny medalista mistrzostw Europy Tomasz Zieliński (Tarpan Mrocza) zajął trzecie miejsce z rezultatem 366 kg (165+201). Wygrał Rosjanin Jegor Klimonow - 373 kg (170+203).

Trójka polskich sztangistów start w Rosji potraktowała jako etap przygotowań do październikowych mistrzostw kraju. Ich wyniki zdecydują o składzie na listopadowe mistrzostwa świata w Kazachstanie, które będą stanowić pierwszą możliwość uzyskania kwalifikacji olimpijskiej do igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku.