Pełne ręce roboty kadrowiczów Nawałki. Nie grał tylko Boenisch

Łukasz Teodorczyk jest jedynym piłkarzem z powołanych przez trenera Adama Nawałkę na październikowe spotkania z Niemcami i Szkocją w eliminacjach Euro 2016, który zdobył bramkę w weekendowych meczach drużyn klubowych.

Napastnik Dynama Kijów do siatki trafił w piątej minucie wyjazdowego spotkania z Karpatami Lwów (1:0) w 1/8 finału Pucharu Ukrainy.

Nominacje zawodników grających w polskich klubach zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Występy kadrowiczów Nawałki w meczach swoich klubów:

bramkarze:

Artur Boruc (AFC Bournemouth) - 90 minut w meczu z Wigan Athletic (2:0)
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu z Tottenhamem Hotspur (1:1)
Łukasz Fabiański (Swansea City) - 90 minut w meczu z Sunderlandem (0:0)

obrońcy:

Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen) - poza kadrą na mecz z Freiburgiem (0:0)
Thiago Cionek (Modena FC) - 90 minut i żółta kartka w meczu ze Spezią (2:0)
Kamil Glik (Torino FC) - jego zespół w niedzielę zagra z Fiorentiną
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) - jego zespół w niedzielę zagra z Arsienałem Tuła
Paweł Olkowski (FC Koeln) - 90 minut w meczu z Bayernem Monachium (0:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu z Schalke (1:2)
Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt) - jego zespół w niedzielę zagra z Astrą Giurgiu
Jakub Wawrzyniak (Amkar Perm) - jego zespół w niedzielę zagra z Lokomotiwem Moskwa
Grzegorz Wojtkowiak (TSV Monachium) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Greuther Furth (2:0)

pomocnicy:

Kamil Grosicki (Stade Rennais) - jego zespół w niedzielę zagra z Bordeaux
Grzegorz Krychowiak (Sevilla) - 90 minut w meczu z Atletico Madryt (0:4)
Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe) - jego zespół w niedzielę zagra z Shanghai East Asia
Maciej Rybus (Tieriek Grozny) - jego zespół w niedzielę zagra z FK Rostow
Waldemar Sobota (Club Brugge) - jego zespół w niedzielę zagra z Oostende

napastnicy:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut w meczu z FC Koeln (2:0)
Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) - od 78. minuty w meczu z NAC Breda (5:2)
Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) - 90 minut i gol w meczu z Karpatami Lwów (1:0)