LM: Asysty Cibickiego i Piszczka, Szczęsny nie dokończył meczu

Łukasz Piszczek był pewnym punktem Borusii i zaliczył asystę w starciu z Anderlechtem

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie Polacy w środowych meczach Ligi Mistrzów. Asysty dla swoich zespołów w wygranych meczach zaliczyli Paweł Cibicki i Łukasz Piszczek. Czerwoną kartkę w meczu z Galatasaray ujrzał Wojciech Szczęsny, na szczęście nie zaważyło to na postawie Arsenalu. Za niespodziankę 2. kolejki można uznać porażkę FC Liverpool w Bazylei.

Środowe zmagania piłkarzy w Lidze Mistrzów rozpoczęły ekipy Zenita i Monaco, które w Sankt Petersburgu nie stworzyły jednak wielkiego widowiska i po 90 minutach, kibice nie zobaczyli żadnych bramek.  W innym meczu tej grupy Bayer zmierzył się z Benfiką, a polscy fani zastanawiali się czy ujrzą na murawie Sebastiana Boenischa. Ostatecznie Polaka zabrakło w składzie Aptekarzy, którzy poradzili sobie jednak bez naszego lewego obrońcy i zdecydowanie pokonali Portugalczyków 3:1.

Niezwykle ciekawie zapowiadała się rywalizacja w grupie B, gdzie doszło do spotkań, które miały zdecydowanych faworytów. Z tej roli lepiej wywiązał się madrycki Real, który po wielkich męczarniach ograł na wyjeździe Łudogorec 2:1. Cristiano Ronaldo, który zdobył jedną z bramek, nie wykorzystał w tym meczu także karnego. Mniej szczęścia w pojedynku z FC Basel, miał Liverpool. W 52. Minucie trzy punkty gospodarzom zapewnił Marko Strelller i niespodzianka stała się faktem.

Do miana hitu środowej kolejki pretendował z pewnością pojedynek Atletico z Juventusem. Na Estadio Vicente Calderon, piłkarze nie stworzyli jednak porywającego widowiska, a spotkanie rozstrzygnęła bramka Ardy Turana z końcówki meczu. W drugiej potyczce w tej grupie, na boisku w barwach Malmoe, na ostatnie piętnaście minut pojawił się Paweł Cibicki, który asystował przy drugim trafieniu Markusa Rosenberga pieczętującym wygraną Szwedów 2:0.

Spotkania rozegrane „polskiej” grupie D były tym razem jednostronne, choć Wojciech Szczęsny postarał się, żeby urozmaicić mecz Arsenalu z Galatasaray. Polak w 60. minucie ujrzał czerwoną kartkę za faul na przeciwniku i słusznie został wyrzucony z boiska. W tym momencie Kanonierzy prowadzili już jednak 4:0 i nic nie mogło odebrać im trzech punktów. Wysoką wygraną zakończył się także mecz Borussii z Anderlechtem w Brukseli. Podopieczni Juergena Kloppa wygrali pewnie 3:0, a asystę zaliczył Łukasz Piszczek.