W maju biało-czerwoni bezbramkowo zremisowali z Niemcami, którzy w tym towarzyskim spotkaniu wystąpili w ligowym składzie. Jednak w Hamburgu trener Nawałka również nie dysponował najmocniejszą drużyną.

 

- Szukamy pozytywów, bo nie straciliśmy bramki, a rywale nie potrafili nam zagrozić. Tym razem będziemy walczyć o punkty. Wyjdziemy na boisko po zwycięstwo - powiedział Zając na środowej konferencji prasowej.

 

Po pierwszej kolejce eliminacji, Polacy z dorobkiem trzech punktów prowadzą w grupie D. Jednak taki sam dorobek punktowy mają Niemcy i Irlandczycy.

 

Wyjdziemy na boisko po zwycięstwo

 

- Nie będziemy zdradzali naszej strategii. Każdy przeciwnik jest inny i również teraz szlifujemy i opracowujemy analizy przed meczem z Niemcami. Ostatnie mistrzostwa świata pokazały, że stałe fragmenty gry często ustalają wyniki meczów. Mocno nad tym pracujemy - podkreślił Zając.

 

Piłkarze reprezentacji Polski w Warszawie przygotowują się do meczów eliminacyjnych Euro 2016 z Niemcami (11.10) i Szkocją (14.10) – oba na Stadionie Narodowym. Biało-czerwoni trenują na obiektach Polonii i KS ZWAR.