Jak dowiedział się nasz portal zorganizowanie takiego spotkania w Łodzi jest wielce prawdopodobne. Klub z Bełchatowa zgłosił taki projekt, a władze Plusligi entuzjastycznie przyjęły tę inicjatywę.

Bardzo dobry i odważny pomysł. Skra po raz kolejny wypływa na szersze wody,  a takie ruchy trzeba chwalić. Miejmy nadzieję, że w Łodzi pojawi się komplet publiczności. My się bardzo cieszymy i będziemy wspierali tę inicjatywę – powiedział nam wiceprezes PZPS Artur Popko.

Spotkanie zaplanowane jest na 29 listopada i będzie to rewanż za finał rozgrywek poprzedniego sezonu, kiedy to Skra wygrała 3:0. Do tej pory bełchatowianie przenosiła swoje mecze do Łodzi w ramach Ligi Mistrzów oraz dwukrotnie tam organizowali finał Final Four Ligi Mistrzów.  


Warto także zaznaczyć, że będzie to starcie mistrzów świata. W klubie z Rzeszowa występują przecież Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Krzysztof Ignaczak i Rafał Buszek. Natomiast zawodnikami Skry są Mariusz Wlazły, Andrzej Wrona, Karol Kłos i Michał Winiarski. W obu drużynach występuje także kilku innych uczestników mundialu.