Tym samym Słowak nie będzie mógł oficjalnie zadebiutować, jako szkoleniowiec "Portowców" podczas sobotniego, prestiżowego, meczu z Cracovią. Jako główny trener do protokołu sędziowskiego zostanie wpisany Maciej Stolarczyk.

 

Do końca rundy jesiennej Kocian będzie formalnie pełnił rolę II trenera Pogoni. Wynika to z uchwały z 8 czerwca 2000 roku Zarządu PZPN, zgodnie z którą szkoleniowiec nie może pracować w trakcie rundy w dwóch klubach występujących w tej samej klasie rozgrywkowej.

 

W związku z tym, w najbliższych spotkaniach z Cracovią, Górnikiem Zabrze oraz pucharowym i ligowym z Legią Warszawa, formalnie rolę I trenera pełnić będzie Maciej Stolarczyk. Jan Kocian będzie wpisywany do protokołów meczowych jako II trener. Od meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (22 listopada) będzie już oficjalnie pierwszym szkoleniowcem - poinformował szczeciński klub.

 

Kocian do 6 października pracował z piłkarzami Ruchu Chorzów. Odszedł po porażce w Wielkich Derbach Śląska z Górnikiem przy Cichej 1:2.

 

Trener Kocian podpisał z nami kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2014/15 z możliwością przedłużenia o kolejny rok - powiedział wiceprezes Pogoni Grzegorz Smolny.