Calahorro(r) w Stalowej Woli, Śląsk gra dalej!

Niesamowite emocje przyniosło spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski w Stalowej Woli. Faworyzowany Śląsk długo męczył się z ambitnymi gospodarzami. Rzut karny przestrzelił Sebastian Mila, a bohaterem został Juan Calahorro, który dał zwycięstwo gościom w 87. minucie.

Po zeszłorocznych męczarniach - Śląsk pokonał Stal w 1/16 dopiero po dogrywce 3:1 - Wrocławianie potraktowali spotkanie poważnie, trener Pawłowski na boisko desygnował mocną jedenastkę: tylko dwie zmiany w porównaniu do zespołu, który w sobotę przekonująco ograł Lechię w Gdańsku.

Początek meczu stał pod znakiem wyrównanej gry w środku pola, lekką przewagę zyskali goście. Dwukrotnie groźnie z dystansu uderzał nasz reprezentant, Sebastian Mila. Pierwszy strzał na bramkę Pawełka nadszedł w 23. minucie - jednak Marcin Kowalski uderzył bardzo wysoko i niecelnie. Elementem dominującym przez pierwsze trzy kwadranse były niecelne dośrodkowania obu zespołów.

Najgroźniejszą sytuację przyjezdni stworzyli sobie w 28. minucie - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mili w polu karnym odnalazł się Flavio Paixao, trafił jednak prosto w Tomasza Wietechę. To był sygnał dla gospodarzy, że spotkanie powoli wymyka się spod kontroli - udało się więc ruszyć do przodu i stworzyć kilka okazji - w pierwszej odsłonie zabrakło jednak celnego strzału na bramkę Pawełka (Śląsk oddał 4).

Wrocławianie dominowali w niemal każdej statystyce, jednak w tej najważniejszej po 45 minutach po obu stronach widniały zera. Schowani za podwójną gardą gospodarze wyraźnie nastawiali się na kontry.

Ta strategia zadziałała nieźle po wznowieniu gry - Stal była dosyć groźna przy wyprowadzaniu piłki. Po chwili braku koncentracji sprawy w swoje ręce wziął jednak Śląsk. Blisko zdobycia gola byli Pich i Paixao, a w 60. minucie rajd prawą stroną Flavio Paixao zakończył się brzydkim faulem Kowalskiego i drugą żółtą kartką. Stal w dziesiątkę!

W 74. minucie goście doczekali się znakomitej szansy. Rafał Grodzicki faulowany był w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Oko w oko z Tomaszem Wietechą stanął więc Sebastian Mila. Po długim oczekiwaniu na gwizdek sędziego, reprezentant Polski strzelił lekko po ziemi, a jego intencje wyczuł golkiper. Nadal bez bramek!

87. minuta to już jednak upragniona bramka dla faworytów. Po dośrodkowaniu Sebastiana Mili z rzutu rożnego w polu karnym gospodarzy zapanował chaos, w którym najlepiej odnalazł się zmiennik Juan Calahorro i głową wpakował piłkę do siatki. 0:1!

Teraz wrocławianie mogą spokojnie czekać na czwartkowy mecz Legii z Pogonią, bo to właśnie ze zwycięzcą tego spotkania zmierzą się w walce o półfinał Pucharu Polski.

1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski:

Stal Stalowa Wola - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0) - awans: Śląsk Wrocław

Stal: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Marcin Kowalski - Michał Mistrzyk (59. Tomasz Płonka), Paweł Giel (65. Mateusz Kantor), Przemysław Żmuda (90. Dawid Kałat), Damian Łanucha, Michał Michałek - Łukasz Sekulski.
Śląsk: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Rafał Grodzicki, Tomasz Hołota, Mariusz Pawelec - Tom Hateley, Lukas Droppa (70. Juan Calahorro) - Flavio Paixao, Sebastian Mila, Robert Pich - Mateusz Machaj (83. Krzysztof Ostrowski).

Bramka: 0:1 Juan Calahorro (87-głową).

Żółte kartki: Stal - Marcin Kowalski, Michał Mistrzyk, Tomasz Wietecha; Śląsk - Rafał Grodzicki, Sebastian Mila. Czerwona kartka za drugą żółtą - Stal: Marcin Kowalski (61).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów: 2 200.

W 78. minucie Sebastian Mila ze Śląska nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił bramkarz Stali Tomasz Wietecha.