Gol i asysta Lewandowskiego nie wystarczyły. Bayern przegrał 2:3 w Manchesterze

fot: PAP/EPA
Mimo asysty dwóch obrońców Lewandowski zdobył gola dla Bayernu

Fantastycznie spisał się w pierwszej połowie hitowego meczu Ligi Mistrzów Robert Lewandowski. Polski napastnik w ciągu pięciu minut wywalczył rzut wolny, po którym padł gol, a następnie sam zdobył bramkę. Bayern Monachium prowadził na wyjeździe z Manchesterm City 2:1, ale dwa fatalne błędy w końcówce pozbawiły gości zwycięstwa.

Warty podkreślenia jest fakt, że obie znakomite akcje napstnik reprezentacji Polski przeprowadził już wtedy, gdy Bawarczycy grali w dziesiątkę. Czerwona kartka dla Benatii i gol z karneo Segio Aguero nie załamały jednak gości. Podopieczni Pepa Guardioli grali swoją grę i dzięki świetnej postawie Lewandowskiego już do przerwy prowadzili 2:1.

Polak najpierw tużprzed polem karnym ograł Kompany'ego, któty musiał go faulować - rzut wolny na bramkę zamienił Xabi Alonso. Chwilę później Lewandowski wygrał główkowy pojedynek z Sagną i wyprowadził Bayern na prowadzenie.

Prowadzenie Bawarczyków utrzymywało się do 85. minuty. W samej końcówce goście - już bez zmienionego chwilę wcześniej Lewandowskiego - popełnili dwa fatalne błędy. Z koszmarnych pomyłek Xabiego Alonso i Jerome'a Boatenga skorzystał Sergio Aguero, który skompletował hat-tricka i zapewnił The Citizens trzy punkty.

Manchester City - Bayern Monachium 3:2 (1:2)
Bramki: Sergio Aguero (22. karny, 85., 90.) - Xabi Alonso (40.), Robert Lewandowski (45.).

Manchester City: Hart - Sagna (68. Zabaleta), Kompany, Mangala, Clichy - Fernando, Navas, Lampard, Milner (66. Jovetić), Nasri - Aguero (90. Demichelis).
Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Benatia - Alonso, Bernat, Hoejbjerg - Rode (25. Dante), Robben, Ribery (81. Schweinsteiger) - Lewandowski (84. Shaqiri).

Sędziował: Pavel Kralovec (Czechy). Czerwona kartka: Mehdi Benatia (Bayern, 20.).

Zapraszamy do przeczytania zapisu RELACJI NA ŻYWO ze wszystkich wtorkowych meczów Ligi Mistrzów.