Atom rozbił Budowlanych

W spotkaniu kończącym dziewiątą kolejkę spotkań Orlen Ligi siatkarki Budowlanych Łódź przegrały 0:3 w Atlas Arenie z PGE Atomem Trefl Sopot. Gospodynie dopiero w trzeciej odsłonie nawiązały wyrównaną walkę z rywalkami, ale nie zdołały odwrócić losów meczu.

Początek premierowej odsłony to wyrównana walka z obu stron. Skuteczny atak Sanji Popović dał gospodyniom wyrównanie na 8:8, w kolejnych akcjach oglądaliśmy jednak serię wygranych przez siatkarki z Sopotu akcji. Po ataku Katarzyny Zaroślińskiej łodzianki miały już cztery punkty straty (8:12). Skuteczna akcja Charlotte Leys dała ekipie Atomu pięć punktów zaliczki na drugiej przerwie, ale po powrocie na parkiet gospodynie zniwelowały straty do dwóch oczek (14:16). W końcówce seta siatkarki Budowlanych były nawet bliskie odrobienia strat (19:20), sopocianki zakończyły jednak tę partię mocnym uderzeniem. Po skutecznym bloku przyjezdne miały piłkę setową (19:24), a atak Brittnee Cooper z przesuniętej krótkiej zakończył tę partię.

Drugi set rozpoczął się od absolutnej dominacji siatkarek z Sopotu. Po nieudanej kiwce Sanji Popović gospodynie przegrywały na pierwszej przerwie 2:8. W środkowej części seta podopieczne Lorenzo Micelliego utrzymywały dystans. Gospodynie po błędzie serwisowym przegrywały już 4:11, a po autowym ataku Eweliny Sieczki 8:15. Przed drugą przerwą zdołały odrobić kilka punktów (11:16), ale nie zdołały w końcówce seta zagrozić rywalkom. Skuteczny atak po prostej w wykonaniu Klaudii Kaczorowskiej dał ekipie z Sopotu piłkę setową przy stanie 18:24 i w tym momencie nastąpiła dekoncentracja siatkarek Atomu. Klaudia Kaczorowska zaatakowała w antenkę, a Katarzyna Zaroślińska nie trafiła w piłkę i zamiast skończyć atak, przybiła piątkę blokującym rywalkom. W kolejnej akcji Zaroślińska nie popełniła już błędu i skutecznym atakiem zakończyła seta.

Trzecia partia przyniosła najwięcej emocji. Gospodynie dążyły do odwrócenia losów meczu, prowadziły przez większą część seta (8:5 - na pierwszej przerwie, 13:8). W środkowej części tej odsłony sopocianki rozpoczęły pogoń za rywalkami. Zdołały wyrównać po skutecznym bloku (19:19), a w kolejnej akcji autowy atak Sanji Popović dał im prowadzenie. Wydawało się, że as serwisowy Charlotte Leys (19:22) pogrąży gospodynie, ale łodzianki zdołały jeszcze nawiązać walkę, doprowadziły do wyrównania 24:24. Skuteczny atak znakomicie dziś dysponowanej  Katarzyny Zaroślińskiej dał ekipie Atomu piłkę meczową, a w kolejnej akcji Deja McClendon atakiem po bloku w aut zakończyła spotkanie.

Najlepszą zawodniczką (MVP) spotkania wybrana została atakująca Atomu Katarzyna Zaroślińska, która zdobyła dla swej drużyny 18 punktów. Brittnee Cooper zdobyła 14 oczek, a Charlotte Leys - 8. W ekipie Budowlanych najlepiej punktowały: Sanja Popovic - 16, Ewelina Sieczka - 13 i Natalia Skrzypkowska -10.

Budowlani Łódź - PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (20:25, 21:25, 24:26)

Budowlani Łódź: Gabriela Polańska, Sanja Popovic, Sylwia Pycia, Ewelina Sieczka, Natalia Skrzypkowska, Magdalena Śliwa - Valerie Courtois (libero) - Emilia Kajzer, Aleksandra Sikorska, Dorota Ściurka.
PGE Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Charlotte Leys, Deja McClendon, Maja Tokarska, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska.