Czerwonka wystąpi w berlińskiej hali w roli kibica. Jej doping przyda się na pewno pięciu zawodniczkom i jedenastu zawodnikom zgłoszonym do trzeciej imprezy cyklu. Poprzednio startowali w japońskim Obihiro oraz w stolicy Korei Południowej Seulu. Od poniedziałku biało-czerwoni przygotowywać się będą w holenderskim Heerenveen do czwartego występu w tej "Mekce łyżwiarstwa szybkiego" w dniach 12-14 grudnia.

 

Po starcie w Berlinie do kraju powróci Sebastian Druszkiewicz. W składzie na Berlin znalazł się Artur Waś, który nie miał w planie startów w Obihiro i Seulu.

 

W Berlinie wystąpi pięcioro medalistów olimpijskich z Soczi: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska.

 

- Na razie wszystko jest ok. Zdrowie jest i chęci są. W najbliższych dniach zobaczymy, jak to się przełoży na wynik. Myślę, że zawodniczki spiszą się lepiej niż w Azji. Właśnie wróciliśmy po treningu do hotelu położonego 500 metrów od hali, w której odbędą się zawody. Znamy ją jak własną kieszeń - powiedział trener kadry kobiet Krzysztof Niedźwiedzki.

 

Szkoleniowiec jest zadowolony z postawy na treningu i w zawodach łyżwiarek tworzących drużynę, osłabioną brakiem kontuzjowanych Czerwonki i Katarzyny Bachledy-Curuś. W pierwszych zawodach cyklu Polki uplasowały się na piątym miejscu, za Holenderkami, Japonkami, Niemkami i Kanadyjkami.

 

Najwyżej z Polaków w klasyfikacji generalnej PŚ, na siódmym miejscu w wyścigu na 1500 m, plasuje się Niedźwiedzki, a na dziewiątym Szymański. Mistrz olimpijski z Soczi na tym dystansie Bródka jest 11., a Roland Cieślak - 29.

 

Reprezentacja Polski na Puchar Świata w Berlinie:

 

kobiety (trener Krzysztof Niedźwiedzki): Angelika Fudalej (AZS AWF Katowice), Aleksandra Goss (WTŁ Stegny Warszawa), Urszula Włodarczyk, Katarzyna Woźniak (obie AZS AWF Katowice), Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki)

 

mężczyźni (trener Wiesław Kmiecik): Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice), Sebastian Druszkiewicz (AZS Zakopane), Roland Cieślak (Pilica Tomaszów Mazowiecki), Piotr Michalski (Górnik Sanok), Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice), Artur Nogal (Legia Warszawa), Jan Szymański (AZS AWF Poznań), Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg), Piotr Puszkarski (Stoczniowiec Gdańsk), Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg), Artur Waś (LKS Poroniec Poronin).

 

W Berlinie do kadry Polski dołączy Artur Waś, który nie miał w planie startów w Obihiro i Seulu.