Ligety najlepszy w slalomie gigancie w Beaver Creek

Ted Ligety wygrał niedzielny slalom gigant w Beaver Creek, który jest zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. 30-letni Amerykanin odniósł tym samym 24. w karierze zwycięstwo w zawodach cyklu.

Drugie miejsce zajął Francuz Alexis Pinturault - ze stratą 0,18 s do Ligety'ego, a trzeci był Austriak Marcel Hirscher, którego Amerykanin wyprzedził o 0,60.

Prowadzący na półmetku Austriak Benjamin Raich ostatecznie znalazł się tuż za podium - strata 0,87. Lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Kjetil Jansrud uplasował się z kolei dopiero na 15. pozycji, tracąc do triumfatora 1,72.

Maciej Bydliński, jedyny w stawce Polak, został sklasyfikowany na 61. pozycji i nie uczestniczył w drugim przejeździe.