Norweska dominacja w PŚ w biegach

Po sukcesie reprezentantek gospodarzy, również ich koledzy zajęli wszystkie miejsca na podium w minicyklu narciarskiego Pucharu Świata w Lillehammer. Zwyciężył Martin Johnsrund Sundby przed Finem Haagenem Korghem i Sjurem Roethe.

Polacy zajęli odległe lokaty: Maciej Kreczmer był 60., Maciej Staręga - 79., a Jan Antolec - 88.

Dominacja Norwegów nie podlegała dyskusji. Sundby, który do kończącego trzydniową rywalizację w "Lillehammer Triple" biegu na 15 km techniką klasyczną na dochodzenie wystartował z drugiej pozycji, ze stratą 20 sekund do Krogha, doścignął go tuż za półmetkiem. W końcówce jeszcze raz przyspieszył i ostatnie 2 km pokonał samotnie, wyprzedzając kolegę z reprezentacji o 16,6 s. O trzecie miejsce Roethe stoczył zwycięski pojedynek z Paalem Golbergiem. Piąty był Didrik Toenseth, a szóstą pozycję zajął pierwszy zagraniczny zawodnik Szwed Calle Halfvarsson.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Sundby umocnił się na prowadzeniu. Kolejne zawody cyklu odbędą się 13-14 grudnia w Davos.