NBA - dziewięć bloków Gasola w meczu z Nuggets

Pau Gasol odnotował dziewięć bloków

Hiszpan Pau Gasol odnotował aż dziewięć bloków, a jego zespół Chicago Bulls - łącznie 18 w czwartkowym meczu przeciwko Denver Nuggets (106:101) w koszykarskiej lidze NBA.

Poprzedni rekord bloków przetrwał prawie trzy lata - 20 stycznia 2012 roku w spotkaniu z Cleveland Cavaliers zawodnicy "Byków" zablokowali 16 rzutów. Z kolei Gasol do tej pory dwukrotnie miał osiem bloków w karierze, ale jeszcze w barwach Memphis Grizzlies (2004 i 2007 rok). Dla porównania, cały zespół Nuggets w noworocznym występie miał tylko siedem bloków (najwięcej, po trzy - Kenneth Faried i Jusuf Nurkic).

Pod względem liczby zdobytych punktów, najlepszy był Jimmy Butler (Bulls) - 26 pkt, a także po osiem asyst i zbiórek. Z kolei w ostatniej kwarcie wyróżnił się Derrick Rose, zdobywając 13 ze swych 17 punktów. Na początku trzeciej odsłony "Byki" przegrywały różnicą 13 "oczek" (42:55), by na ostatnią przerwę schodzić przy wyniku 77:74. W tym sezonie ekipa Bulls ma bilans gier 23-10 i zajmuje czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Rywale z Denver należą natomiast do najsłabszych na Zachodzie - 13-20.

W drugim czwartkowym meczu koszykarze Minnesota Timberwolves ulegli u siebie Sacramento Kings 107:110. Niespełna sekundę przed końcem za trzy punkty rzucał Troy Daniels, lecz niecelnie i do dogrywki nie doszło. Najskuteczniejsi wśród zwycięzców byli Darren Collison i Rudy Gay (po 21 pkt), zaś w drużynie "Leśnych Wilków" najlepiej zaprezentował się Andrew Wiggins (27 pkt). Zespół Timberwolves poniósł dziesiątą porażkę z rzędu (bilans 5-26).